Serwis używa plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszej strony www oraz do celów statystycznych.
BIPBIP BIP
 www.piw.krotoszyn.pl
    
 Kategorie 
Menu podmiotowe
Menu przedmiotowe
 
 Linki 
Starostwo Powiatowe w Krotoszynie
Główny Inspektorat Weterynarii
 
 Narzędzia 
WyszukiwarkaWyszukiwarka
StatisticsStatystyki odwiedzin
ZalogujZaloguj
RedaktorzyRedaktorzy
Rejestr zmianRejestr zmian
InstrukcjaInstrukcja obłsugi


Wykorzystano phpBB GNU/GPL
Kategoria: Ogłoszenia
[ Wersja do druku ]
  Komunikat dla hodowców trzody chlewnej w sprawie ASF

Hodowcy trzody chlewnej!


1a. Posiadacz świni: jest zobowiązany oznakować świnię w terminie 30 dni od dnia urodzenia przez założenie na lewą małżowinę uszną kolczyka z numerem identyfikacyjnym, a w przypadku opuszczenia siedziby stada przed upływem 30 dni od dnia urodzenia nie później niż przed dniem opuszczenia przez to zwierzę siedziby stada.

1b. zgłasza kierownikowi biura fakt oznakowania świń, w terminie 7 dni od dnia oznakowania, określając liczbę oznakowanych zwierząt.

2a. W przypadku, gdy świnia została przemieszczona do siedziby stada innej niż siedziba stada urodzenia i świnia przebywa w tej siedzibie stada dłużej niż 30 dni, posiadacz świń jest obowiązany dodatkowo oznakować tę świnię przez wytatuowanie numeru identyfikacyjnego zgodnego z numerem siedziby stada, w której świnia przebywa powyżej 30 dni.
2b. Posiadacz świni zgłasza kierownikowi biura fakt oznakowania świni zgodnie z pkt. 2a, w terminie 7 dni od dnia oznakowania, określając liczbę dodatkowo oznakowanych zwierząt.

3a. Świnie oznakowane przed dniem wejścia w życie zmienionej ustawy na podstawie dotychczasowych przepisów uznaje się za oznakowane.
3b. Posiadacz świń nieoznakowanych przed dniem wejścia w życie zmienionej ustawy, które są starsze niż 30 dni, znakuje te świnie w sposób określony w pkt. 1a, w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie ustawy i zgłasza ten fakt kierownikowi biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w terminie 7 dni od oznakowania.

4. Posiadacz świń, o którym mowa w pkt. 3b nie oznakował świń w terminie określonym w pkt. 3b, albo oznakował je, lecz nie zgłosił tego faktu kierownikowi biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa albo zgłosił ten fakt z naruszeniem terminu określonego w pkt. 3b podlega karze grzywny.

5. Zmiany w ustawie z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt (Dz. U. z 2015 r. poz. 1172 z późn.zm) wchodzą w życie z dniem 18 października 2016 roku.

Informację opracowano na podstawie ustawy z dnia 23 września 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych (Dz. U. 2016, poz. 1605)

 Strona 1 z 1
Autor:  Administrator
Data utworzenia: 19 Paź 2016, 10:15
Ostatnio zmieniany: 19 Paź 2016, 10:17

[ Rejestr zmian ]